La casa de papel

La casa de papel

imdb: 8.4
  |   2017   |  
Hiç paranın darphanelerde basıldığını ama sadece kağıt olan bu paranın neden halka hiç ulaşmadığını düşündünüz mü ? Bunun tabii ki bir sınırı ve dengesi olmak zorunda ama darphaneyi bir müddet ele geçirip yok yere para basıp çıksanız birinin parasını çalmış olur musunuz?
Öncelikle hikayemiz aslında bir soygun hikayesi ve kahramanlarımız kimliklerini gizli tutmak adına gerçek isimleri yerine şehir isimleri kullanan kişiler. Hikâyenin anlatıcısı Tokyo'da genelde olayları bize özet geçen kişi olarak yer almakta. Fakat kod adı Profesör olan kahramanımız birbirinden farklı kişiliklerde ki bu suçluları bir araya getiren asıl kahramanımız.
Profesörün ömrünün yarısını adadığı bir planı var ve bu plan İspanya Kraliyet darphanesini soymak. Yani aslında soymak yanlış bir kelime çünkü kendisi kimseyi incitmek veya kimsenin parasını çalmak istemediği için darphaneyi bir süre ele geçirip yeterince miktarda para basıp kaçacaklar bir plan geliştirmiş. Aslında bu plan İzleyici olarak çok da kötü bir gözle bakabileceğimiz bir plan değil. Dolayısıyla ne rehineleri ne polislere halkı korkutmadan bu işi yapmak isteyen ekibimizin gerçekten işinde usta olan bir liderleri var ama ekibimiz planı uygularken darphanede yaklaşık 12 gün kalıp para basıp o paralarla kaçmak zorundalar .
Dizinin ilk bölümü tam olarak bu planla başlıyor ve olabilecek tüm senaryoları önceden düşünen profesörün kontrolündeki ekibimiz, aslında kimsenin önceden kontrol edemeyeceği sürprizlerle baş etmek durumunda kalıyorlar. Bu sadece ilk bölümünün konusu olduğu için polislerin kapıda beklediği soyguncuların da içerde rehineler ile birlikte kapana kısıldığı ilginç bir diziye başlamış olacaksınız. Ve gerçekten de eyvah dediğimiz anların nasıl toparlandığını veya hiç beklemediğiniz şeylerin bir anda karşınıza çıktığını izlemek aşırı keyifli. Hala izlemediyseniz hemen Yabandiziizle.co kalitesiyle La casa de papel dizisini izlemeye başlayın.


Yorumlar (4)

DiziBOX'ın ayrıcalıklarına katıl!

Saniyeler içinde üye ol ve diziler hakkındaki fikirlerini herkese göster!

Yorumunuz onaylandıktan sonra herkese gözükecektir. Hemen onaylanması için üye olun.

ÜCRETSİZ ÜYE OL

Yorumunuz ipucu/detay içeriyorsa spoiler butonunu kullaniniz.