13 Reasons Why

13 Reasons Why

imdb: 7.8
  |   2017   |     |   ,
Dizi yayınlandığı günlerde hararetle konuşuluyor kısa sürede izlenme rekoru kırdı ve IMDB 9.1 ortalama ulaştı. Bir birey hele ki 17 yaşındaki pırıl pırıl bir genç kız neden intihar eder işte bunun öyküsü 13 Reasons Why. Öncelikle dizinin konusuna kısaca değinmek istiyoruz. Dizi genç bir kızın intiharının perde arkasını anlatıyor ve 13 bölümden oluşuyor. Hannah Baker 17 yaşındaki lise öğrencisi bir süre önce intihar ediyor, ortada geçerli bir neden yok. Ailesi ise şokta. Clay Jensen lisenin parlak öğrencilerinden olayın üzerinden bir süre geçtikten sonra kapısının önünde bir kutu buluyor. Kutunun içerisinden eski kasetler çıkıyor. Bu kasetlerin kimden geldiği belli değil. Toplamda 7 kaset, her bir yüzünde numaralar var ve 13 e kadar gidiyor. Clay ilk kaseti dinlemeye başlıyor ve ilk büyük şoku yaşıyor.

Kasetlerdeki Hannah’a ait ve intiharına giden yolda başından geçenleri anlatacağını söylemekte. Her bir kaset yüzünde buna sebep olan bir kişiden bahsederek yani bu kasetleri aldıysan sende bu kasetlerden birindesindir ve senin de her şeyde bir payın var demektir. Eğer kurallara uymazsan kasetlerin içerisindekiler herkesin ulaşabileceği bir şekilde yayınlanacaktır. Çünkü kopyaları birisinde bulunmaktadır. Sırayla kasetlerini hepsini dinleyeceksin, bitirdiğinde ise kasetleri kendinden sonra bahsi geçen kişiye postalayacaksın. Hannah’nın intihar etmesine sebep olacak ne yaptığına dair bir fikri olmayan Clay’de hazır olmasa bile ister istemez kasetleri dinlemeye başlıyor. Böylece birçok sır ve cevap açığa çıkmaya Hannah’da uçurumun kenarına doğru yürümeye devam ediyor. Bir de kızlarının başına gelenler yüzünden, ihmalkarlık suçlamasıyla okulu dava eden Hannah’nın ailesi var. Bu nedenle okulda konuyu daha derinlemesine araştırarak öğrencileri mercek altına almaya başlıyor.


Yorumlar (1)

DiziBOX'ın ayrıcalıklarına katıl!

Saniyeler içinde üye ol ve diziler hakkındaki fikirlerini herkese göster!

Yorumunuz onaylandıktan sonra herkese gözükecektir. Hemen onaylanması için üye olun.

ÜCRETSİZ ÜYE OL

Yorumunuz ipucu/detay içeriyorsa spoiler butonunu kullaniniz.
  
  • @13nobody Üye

    O kadar mükemmel ki her oyuncunun ilk profesyonel deneyimi.Her oyuncu samimi.Aşırı dramatik hikayelere sahip.Sağlam bi psikolojiniz olmalı.Çok etkileyici.Izledikten sonra intihar eden çok genç var.Zor yaşamlar...Ergen dramı değil kesinlikle.Her yaşa hitap ediyor.Yaş sınırı yüksek çünkü etkisi altına alıyor.Herkes ölüyor her ne kadar herkes yaşayamasa da .

    Yukarı Çık